Julemiddag i København / Kun for medlemmer

Kære medlem
Juletiden nærmer sig, og det vil foreningen traditionen tro gerne fejre med en middag, der er tilegnet medlemmerne, altså dig!
Julemiddagen i København foregår torsdag den 30. november kl. 18:00- (?) på Bistro Je t’aime på Vesterbro. Samme sted, som vi mødtes i sommer! Vi får lige som sidst vores eget lokale og ser frem til at se så mange af jer som muligt til en lystig aften med massevis af snak og god fransk bistromad. Bistroen ligger lige ved s-togstationen på Dybbølsgade 9, 1721 København V og er således nem at komme til med offentlig transport.
MENU
Menuen denne novemberaften består af tre serveringer:
  • Butterdejstærte med grillede peberfrugter, tomat og parmesan
  • Coq au vin med kartofler
  • Basque Cheesecake med brombærconfiture

Hertil serveres som altid på foreningens regning:

2 gl. vin/vand/øl
Vand m/u brus
Kaffe/te
Øvrige drikke varer indtages for egen regning.

Har du særlige behov, der skal tages højde for, så skriv det til os sammen med din tilmelding.

TILMELDINGSFRIST
Endelig tilbagemeldingsfrist tirsdag den 21. november 2023 kl. 10:00.

Tilmelding sker på: mail@translatorforeningen.dk til Caroline eller Solveig inden fristen ovenfor. Husk for god ordens skyld at notere, om du møder op i Aarhus den 23. november eller København den 30. november (såfremt tilmeldingerne kommer til at krydse hinanden i sekretariatets indbakke).

I tilfælde af afbud, bedes du meddele dette senest fire dage før, da foreningen herefter hæfter for alle tilmeldte. På forhånd mange tak og på glædeligt gensyn til en fransk aften.

ANKOMST TIL JE T’AIME
Det er absolut lettest at ankomme med offentlig transport, da S-toget stopper under 100 meter fra restauranten på Dybbølsbro Station. Se i rejseplanen, hvornår du skal tage afsted for at være fremme til kl. 18: rejseplanen.

EFTERUDDANNELSESPOINT
Du kan notere 1 point for at deltage i julemiddagen.

DELTAGERLISTE
Deles efter tilmeldingsfristen på mail.